E: info@boykim.com.tr | T: +90 (232) 253 60 28
Slide background
Korotek firması ile Ege Bölge Distribütörlüğü için işbirliğine başlanmıştır

Şirketimiz 2015 yılı içinde TERMOPLASTİK BOYALAR sektöründe Türkiye’de tek yerli üretici olan Korotek firması ile Ege Bölge Distribütörlüğü için işbirliğine başlamıştır

Yeni nesil yüzey işlem ürünü Zentech bildiğiniz ezberleri bozuyor.

Şirketimiz 2015 yılı içinde yeni nesil nano yüzey işlem kaplama teknolojisi olan ZENTECH ürünlerinin Ege Bölge Distribütörlüğünü almış bulunmaktadır.

Şirketimiz Toz boya ve ekipmanları Ege Bölge bayiliği için Atilla Karakaya Ltd. Şti. ile işbirliğine varmıştır

2008 yılında İstanbul’da kurulan Atilla Karakaya Makine San. ve Tic. Ltd. Şti. endüstriyel toz boyama ve toz emaye hatlarının üretim ve montajı konusunda uzmanlaşmış bir firmadır. Altınmakas Boya ve Atilla Karakaya Makine sektördeki tecrübelerini kullanarak sizlere en kaliteli ürünleri ve en doğru çözümleri sunmak için birlikte hareket edeceklerdir.
Atilla Karakaya Toz Boya Tabancaları ve ekipmanları için lütfen “Ürünler – Toz Boya Ekipmanları” sayfamıza bakınız.

Şirketimiz, Thermoplastik boya tedarikçisi olan Korotek Kimya ile Ege ve Akdeniz Bölge bayiliği için işbirliğine varmıştır

Korotek Kimya;
Korotek Kimya firması korozyona karşı metal kaplamalar konusunda uzmanlaşmış kadrosuyla, en iyi kaliteyi, en uygun fiyata ve en hızlı şekilde size ulaştırmayı hedef olarak seçmiş çevre koruma bilincine sahip bir kuruluştur. Geçmiş yıllardan gelen Elektrostatik Toz Kaplama konusundaki bilgi ve deneyimlerini kullanarak Thermoplastik Toz Kaplama malzemesi üretimine başlamıştır.

Yılın Cephe Sistem Bileşeni AkzoNobel’den

Bugüne kadar mimaride parlak ışıltılı metalik görünüm, sadece yaş boya (PVDF) veya metalik baz ile bu bazdaki alüminyum pigmentlerin korunması adına uygulanan son kat vernik uygulaması gerçekleştirilerek iki kat toz boya ile elde edilebilmekteydi. Verniksiz tek kat toz boyada kullanılan mika pigmentler ise hiçbir zaman aynı ışıltı ve parlaklığı  yansıtamazdı. Bu sebeplerden, toz boya dünyası yıllardır tek kat ile yüksek parlaklık ve yüksek dayanım elde edilebilen ışıltılı metalik ürün arayışından hiç vazgeçmedi.

2010 yılında AkzoNobel pazarda bir ilki gerçekleştirerek 6 renk alternatifi ile alüminyum profil, pencere, kapı, cephe giydirme malzemeleri gibi iç ve dış mimari metal parçalarda kullanılmak üzere tasarlanmış, parlak simli metalik toz boya serisi olan birinci nesil Interpon D Brilliance koleksiyonunu piyasaya sürerek büyük bir başarı yakalamıştır. Bu ürünler Arsenal’in Londra’daki Emirates stadyumu ve Çin’deki Guangzhou Taikoo Plaza gibi referanslara da sahiptir.

AkzoNobel, 2 yıl önce piyasaya sürdüğü parlak simli Brilliance teknolojisini bir adım öteye taşıyarak, performansında iyileştirme yapmanın yanı sıra seriye yeni renk alternatifleri de ekleyerek Interpon D2525 Brilliance’ı yarattı. Super Dayanımlı Interpon D2525 teknolojisi bir önceki koleksiyonda kullanılan Interpon D1036 ile kıyaslandığında, Florida test standartlarında 5 kat daha iyi dış ortam dayanımı sunmaktadır.

İstanbul’da yükselen Permak Plaza gibi önemli proje şartnamelerindeki yerini şimdiden almaya başlayan yeni nesil Brilliance koleksiyonu aynı zamanda bu yıl 10.su düzenlenen “Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri”nde  2012 Yılı Cephe Sistem Bileşeni seçildi. Okur oylaması ve sektörün önemli temsilcilerinin yer aldığı seçici kurul tarafından yapılan oylamalarda birinci olan Interpon D2525 Brilliance, 11 farklı renk seçeneği ve özel formülü sayesinde tek kat uygulama özelliği ile yüksek ışıltı elde edilebilen tek mimari boya alternatifidir. 25 yıl ürün garantisi ve 15 yıl proje garantisi sunan bu ürünler, Qualicoat Class II, GSB Master ve AAMA 2604 onaylarına sahiptir. Çevresel olarak sürdürülebilir ürünlerden oluşan Interpon D2525 Brilliance mimari toz boyalar, TGIC ve kurşun içermemenin yanı sıra, aynı zamanda sahip olduğu SMaRT (Sürdürülebilir Malzeme Derecelendirme Teknolojisi) Platinum sertifikası aracılığı ile LEED Innovation in Design Credit’te yer edinebilmek için de kullanılabilir.

Interpon Şimdi Daha Yeşil
AkzoNobel, “Every Color is Green” sloganı ile pazara sunduğu toz boya markası Interpon ile kentsel ısı adaları ve küresel ısınma gibi günümüzün en önemli çevresel sorunlarına karşı Interpon D2525 ECO teknolojisi ile geliştirilmiş Eternity koleksiyonunu tüketiciyle buluşturuyor.
Kentsel ısı adaları, özellikle yüksek bina ve yapıların yoğunlukta olduğu, kırsal alanlar ile kıyaslandığında daha yüksek sıcaklıklara maruz kalan, yaz aylarındaki enerji tüketiminin, klima maliyetlerinin ve hava kirliliğinin yüksek olduğu alanlarda meydana geliyor.
Collection Eternity, Yeşil Binalara Özel Renk Kartelası, 20 farklı renk seçeneği bulunan ısı yansıtma özelliği olan toz boyalardır. Interpon D2000 serisinin bir parçası olarak, 20 yılı aşkın referanslarının desteklediği, kanıtlanmış dış dayanım performansını da beraberinde sunuyor.
Interpon D2525 ECO toz boyalar, yansıtma özelliği bulunan pigmentleri sayesinde kızılötesi ışınları, yani güneşin toplam enerjisinin yarısını, boyanmış olduğu yüzeyden yansıtıyor. Böylelikle malzemenin yüzeyi ve koruduğu iç ortam, standart boya ile boyanan malzemelere kıyasla daha serin kalarak enerji tüketiminin azaltılmasına yardımcı oluyor.
Collection Eternity dört farklı renk temasından oluşuyor: Luxury serisi gösterişli metalik renkleri; Harmony serisi sadelik ve dinginliği simgeleyen açık pastel tonları; Simplicity serisi çimento, cam ve taş gibi mimari yapı malzemeleri ile kombine edilebilecek uyumlu renkleri; Earthy ise tabiattan esinlenerek oluşturulmuş doğal renkleri bir araya getiriyor.
Bu kartelada yer alan ürünlerde Akzo- Nobel Toz Boya’nın mimari segment için özel olarak geliştirilmiş, tüm uluslararası mimari standart ve spesifikasyonları karşılayan Interpon D serisi kullanılmış. 25 yıl ürün garantisi ve 15 yıl proje garantisi sunan bu ürünler, Qualicoat Class II, GSB Master ve AAMA 2604 onaylarına sahip. Çevresel olarak sürdürülebilir ürünlerden oluşan Interpon D mimari toz boyalar, aynı zamanda sahip olduğu SMaRT (Sürdürülebilir Malzeme Derecelendirme Teknolojisi) sertifikası aracılığı ile LEED Innovation in Design Credit’te yer edinebilmek için de kullanılabiliyor. Yirmi yılı aşkın referanslarının desteklediği, kanıtlanmış üstün dış dayanım performansını da beraberinde sunarak, binaların cephe ve profillerinin renk ve parlaklığına uzun yıllar boyunca koruma sağlıyor.
Ürün, Brigitte Weber tarafından tasarlanan ve cephe yüklenicisi Dekoral Alüminyum olan Next Level (Ankara) gibi önemli proje şartnamelerindeki yerini şimdiden almaya başlamış. Bu projede yeni serinin Simplicity temasından Howlite 902 ürünü tercih edilmiş.