E: info@boykim.com.tr | T: +90 (232) 253 60 28
Interpon Şimdi Daha Yeşil
AkzoNobel, “Every Color is Green” sloganı ile pazara sunduğu toz boya markası Interpon ile kentsel ısı adaları ve küresel ısınma gibi günümüzün en önemli çevresel sorunlarına karşı Interpon D2525 ECO teknolojisi ile geliştirilmiş Eternity koleksiyonunu tüketiciyle buluşturuyor.
Kentsel ısı adaları, özellikle yüksek bina ve yapıların yoğunlukta olduğu, kırsal alanlar ile kıyaslandığında daha yüksek sıcaklıklara maruz kalan, yaz aylarındaki enerji tüketiminin, klima maliyetlerinin ve hava kirliliğinin yüksek olduğu alanlarda meydana geliyor.
Collection Eternity, Yeşil Binalara Özel Renk Kartelası, 20 farklı renk seçeneği bulunan ısı yansıtma özelliği olan toz boyalardır. Interpon D2000 serisinin bir parçası olarak, 20 yılı aşkın referanslarının desteklediği, kanıtlanmış dış dayanım performansını da beraberinde sunuyor.
Interpon D2525 ECO toz boyalar, yansıtma özelliği bulunan pigmentleri sayesinde kızılötesi ışınları, yani güneşin toplam enerjisinin yarısını, boyanmış olduğu yüzeyden yansıtıyor. Böylelikle malzemenin yüzeyi ve koruduğu iç ortam, standart boya ile boyanan malzemelere kıyasla daha serin kalarak enerji tüketiminin azaltılmasına yardımcı oluyor.
Collection Eternity dört farklı renk temasından oluşuyor: Luxury serisi gösterişli metalik renkleri; Harmony serisi sadelik ve dinginliği simgeleyen açık pastel tonları; Simplicity serisi çimento, cam ve taş gibi mimari yapı malzemeleri ile kombine edilebilecek uyumlu renkleri; Earthy ise tabiattan esinlenerek oluşturulmuş doğal renkleri bir araya getiriyor.
Bu kartelada yer alan ürünlerde Akzo- Nobel Toz Boya’nın mimari segment için özel olarak geliştirilmiş, tüm uluslararası mimari standart ve spesifikasyonları karşılayan Interpon D serisi kullanılmış. 25 yıl ürün garantisi ve 15 yıl proje garantisi sunan bu ürünler, Qualicoat Class II, GSB Master ve AAMA 2604 onaylarına sahip. Çevresel olarak sürdürülebilir ürünlerden oluşan Interpon D mimari toz boyalar, aynı zamanda sahip olduğu SMaRT (Sürdürülebilir Malzeme Derecelendirme Teknolojisi) sertifikası aracılığı ile LEED Innovation in Design Credit’te yer edinebilmek için de kullanılabiliyor. Yirmi yılı aşkın referanslarının desteklediği, kanıtlanmış üstün dış dayanım performansını da beraberinde sunarak, binaların cephe ve profillerinin renk ve parlaklığına uzun yıllar boyunca koruma sağlıyor.
Ürün, Brigitte Weber tarafından tasarlanan ve cephe yüklenicisi Dekoral Alüminyum olan Next Level (Ankara) gibi önemli proje şartnamelerindeki yerini şimdiden almaya başlamış. Bu projede yeni serinin Simplicity temasından Howlite 902 ürünü tercih edilmiş.