E: info@boykim.com.tr | T: +90 (232) 253 60 28
Yılın Cephe Sistem Bileşeni AkzoNobel’den

Bugüne kadar mimaride parlak ışıltılı metalik görünüm, sadece yaş boya (PVDF) veya metalik baz ile bu bazdaki alüminyum pigmentlerin korunması adına uygulanan son kat vernik uygulaması gerçekleştirilerek iki kat toz boya ile elde edilebilmekteydi. Verniksiz tek kat toz boyada kullanılan mika pigmentler ise hiçbir zaman aynı ışıltı ve parlaklığı  yansıtamazdı. Bu sebeplerden, toz boya dünyası yıllardır tek kat ile yüksek parlaklık ve yüksek dayanım elde edilebilen ışıltılı metalik ürün arayışından hiç vazgeçmedi.

2010 yılında AkzoNobel pazarda bir ilki gerçekleştirerek 6 renk alternatifi ile alüminyum profil, pencere, kapı, cephe giydirme malzemeleri gibi iç ve dış mimari metal parçalarda kullanılmak üzere tasarlanmış, parlak simli metalik toz boya serisi olan birinci nesil Interpon D Brilliance koleksiyonunu piyasaya sürerek büyük bir başarı yakalamıştır. Bu ürünler Arsenal’in Londra’daki Emirates stadyumu ve Çin’deki Guangzhou Taikoo Plaza gibi referanslara da sahiptir.

AkzoNobel, 2 yıl önce piyasaya sürdüğü parlak simli Brilliance teknolojisini bir adım öteye taşıyarak, performansında iyileştirme yapmanın yanı sıra seriye yeni renk alternatifleri de ekleyerek Interpon D2525 Brilliance’ı yarattı. Super Dayanımlı Interpon D2525 teknolojisi bir önceki koleksiyonda kullanılan Interpon D1036 ile kıyaslandığında, Florida test standartlarında 5 kat daha iyi dış ortam dayanımı sunmaktadır.

İstanbul’da yükselen Permak Plaza gibi önemli proje şartnamelerindeki yerini şimdiden almaya başlayan yeni nesil Brilliance koleksiyonu aynı zamanda bu yıl 10.su düzenlenen “Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri”nde  2012 Yılı Cephe Sistem Bileşeni seçildi. Okur oylaması ve sektörün önemli temsilcilerinin yer aldığı seçici kurul tarafından yapılan oylamalarda birinci olan Interpon D2525 Brilliance, 11 farklı renk seçeneği ve özel formülü sayesinde tek kat uygulama özelliği ile yüksek ışıltı elde edilebilen tek mimari boya alternatifidir. 25 yıl ürün garantisi ve 15 yıl proje garantisi sunan bu ürünler, Qualicoat Class II, GSB Master ve AAMA 2604 onaylarına sahiptir. Çevresel olarak sürdürülebilir ürünlerden oluşan Interpon D2525 Brilliance mimari toz boyalar, TGIC ve kurşun içermemenin yanı sıra, aynı zamanda sahip olduğu SMaRT (Sürdürülebilir Malzeme Derecelendirme Teknolojisi) Platinum sertifikası aracılığı ile LEED Innovation in Design Credit’te yer edinebilmek için de kullanılabilir.